Blog Post

مقام‌های هلند مسئولیت تأمین امنیت سفارت را بر عهده دارندبه گزارش سان گراف، علیرضا جهانگیری، سفیر ایران در لاهه گفت: عصر چهارشنبه تعدادی از عناصر وابسته به گروهک تروریستی الاحوازیه با حضور در مقابل سفارت و سردادن شعار و پرتاب سنگ و بطری قصد بالارفتن از ساختمان مجاور سفارت را داشتند.

وی افزود: به دنبال وقوع این حادثه هیچ‌گونه آسیبی به ساختمان و کارکنان سفارت نرسیده است.

براساس این گزارش، جهانگیری در تماس با مقامات وزارت امور خارجه هلند ضمن انتقاد از حضور و فعالیت تروریست‌ها در این کشور، بر مسئولیت دولت این کشور در جهت تامین امنیت ساختمان‌ها و کارکنان سفارت ایران تأکید کرد. مقامات هلندی نیز با ابراز تأسف از این اقدام بر تضمین امنیت اماکن نمایندگی و کارکنان سفارت تأکید کردند.

عصر روز چهارشنبه ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد در حدود ۷ الی ۸ مهاجم در مقابل سفارت ایران در هلند تجمع کرده و تلاش کرده‌اند تا با بالارفتن از دیوار سفارت، خود را به داخل محوطه برسانند. در این ویدئو دیده می‌شود مهاجمان درحالی‌که پرچم گروه الاحوازیه را به اهتزاز درمی‌آورند، اشیائی را به سمت سفارت پرت می‌کنند.

ادامه این ویدئو نشان می‌دهد دو خودروی ون پلیس هلند بلافاصله سررسیده و مهاجمان در حال فرار را دستگیر می‌کند. این تحولات یک روز پس‌ از آن صورت می‌گیرد که اتحادیه اروپا بخش‌هایی از وزارت اطلاعات ایران را به ترتیب دادن سوءقصدهایی در اروپا متهم و تحریم کرده است.

منبع:ایرنا

About sungraph

Related Posts