Blog Post

آقازاده های ناکام در جشنواره فجر ۹۷/ برائت از «میم. الف» ادامه دارد


در حالی که به دلیل همزمانی با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) اکران فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر برای دو روز متوقف می‌شود، ‌ به نظر می‌رسد کنجکاوی برای رونمایی از فیلم‌های قرار گرفته در روز آخر اجازه فروکش کردن تب و تاب جشنواره را نمی‌دهد.

امروز جمعه ۱۹ بهمن‌ماه و فردا شنبه ۲۰ بهمن‌ماه جشنواره فجر تعطیل است و اکران فیلم‌ها در روز یکشنبه ۲۱ بهمن‌ماه از سر گرفته می‌شود.

حاشیه روز؛ ادامه برائت از پول‌های مشکوک

بازار حرف و حدیث درباره پول‌های مشکوک در سینما درست چند هفته پیش از برگزاری جشنواره فیلم فجر و به‌واسطه انتشار بخشی از اظهارات نماینده دادستان در دادگاه رسیدگی به تخلفات بانک «سرمایه» و نام بردن از دو تن از چهره‌های خبرساز و پرحاشیه در حوزه سرمایه‌گذاری در سینما و شبکه نمایش خانگی حسابی داغ شد. بازاری که نام «محمد امامی» بیشترین بسامد را درآن داشت.

امامی از سرمایه‌گذاران پرکار سینما و شبکه نمایش خانگی در سال‌ها اخیر بوده است که آثار پرخرجی همچون سریال «شهرزاد» و یا فیلم سینمایی «مصادره» با همراهی مستقیم او به سرانجام رسید.

میلاد صدرعاملی فیلم های جشنواره فجر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم فجر 97 تهیه کننده سینما تهیه کننده سریال شهرزاد بیوگرافی سیدمحمد امامی بیوگرافی پولاد کیمیایی بازیگران فیلم مصادره بازیگران جشنواره فیلم فجر
محمد امامی سرمایه‌گذار حاشیه‌ساز سینما و شبکه‌ نمایش خانگی

درست از روزی که نام این سرمایه‌گذار در جلسه دادگاه بانک سرمایه به میان آمدن و اعداد و ارقام کلانی به‌عنوان حجم تخلفات مالی او طرح شد، کنجکاوی درباره سرمایه‌های در گردش او در چرخه تولید سینما ضریب گرفت و رسانه‌ها دست به کار شدند تا از پروژه‌هایی خبر بگیرد که با پشتوانه سرمایه محمد امامی مراحل تولید را سپری می‌کردند.

نام‌های مختلف و متعددی هم در این مسیر در قالب گمانه‌زنی بر سر زبان‌ها افتاد. در میان فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره سی‌وهفتم هم بودند نام‌هایی که با چنین اتهامی مواجه شدند. ابتدا این محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» بود که با صدور اطلاعیه از خرید سهم امامی در این فیلم خبرداد و اینکه او در حال حاضر هیچ سهمی در این پروژه ندارد و روز گذشته هم مجری طرح «جان‌دار» از این انتساب اعلام برائت کرد.

به گفته مجری طرح فیلم سینمایی «جان‌دار» محمد امامی رسماً از این فیلم کنار رفته است و هیچ سرمایه‌ای در فیلم وارد نکرده است. با این همه اما کنجکاوی رسانه‌ها برای اطلاع از سرنوشت دیگر سرمایه‌گذاری‌های امامی در سینما و به‌خصوص شبکه نمایش خانگی همچنان ادامه دارد و باید دید آیا علاوه‌بر این اعلام برائت‌ها، کسی همراهی و همکاری با این سرمایه‌گذار پرحاشیه را به گردن می‌گیرد؟

نکته روز؛ آقازاده‌های ناکام

فهرست فیلم‌های راه‌یافته به بخش نگاه نو جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر که اعلام شد، بیش از هر چیز حضور دو نام خانوادگی آشنا درآن جلب توجه می‌کرد؛ کیمیایی و صدرعاملی دو نام شناخته شده و معتبر در خانواده سینمای ایران هستند و حضور این نام‌ها در بخش  فیلم‌اولی‌ها کنجکاوی‌برانگیز بود. پولاد و میلاد فرزاندان مسعود کیمیایی و رسول صدرعاملی هستند که اولین تجربه خود در مقام کارگردان را به ویترین جشنواره سی‌وهفتم ارائه کرده‌اند.

رونمایی از «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی که چندان به مذاق اصحاب رسانه و مخاطبان خوش نیامد و حتی علاقمندان به سینمای مسعود کیمیایی، پولاد را به گرته‌برداری و در مواردی حتی کپی‌برداری از کاراکترها و سکانس‌های آشنای آثار پدرش کردند.

میلاد صدرعاملی فیلم های جشنواره فجر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم فجر 97 تهیه کننده سینما تهیه کننده سریال شهرزاد بیوگرافی سیدمحمد امامی بیوگرافی پولاد کیمیایی بازیگران فیلم مصادره بازیگران جشنواره فیلم فجر
میلاد صدرعاملی در نشست خبری «سونامی»

«سونامی» به کارگردانی میلاد صدرعاملی هم در حالی در نهمین روز جشنواره رونمایی شد که به واسطه شنیده‌ها درباره آن انتظار می‌رفت تنها نماینده «سینمای ورزشی» در جشنواره سی‌وهفتم اثری پرکشش و همراهی‌برانگیز باشد اما نتیجه متفاوت از انتظارات بود.

میلاد صدرعاملی که علاوه‌بر پشتیبانی پدر،‌ از همراهی پرویز شهبازی در مقام مشاور کارگردان هم بهره برده بود،‌ نتوانست تجربه‌های خود در مستندسازی ورزشی را در  قالب یک فیلم استاندارد داستانی به کار بگیرد و اینگونه «سونامی» هم تبدیل به یکی از آثار ناکام جشنواره شد.

About sungraph

Related Posts