Blog Post

یک ساختمان در خیابان کاوه طعمه حریق شدبه گزارش نیوزگزاری سان گراف، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۱۲:۳۳ طی تماس با سامانه ۱۲۵ یک مورد انفجار توام با حریق در منزل مسکونی واقع در خیابان کاوه اطلاع داده شد که بلافاصله ستاد فرماندهی اکیپ ایستگاه ۶ را با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام کرد.

محمد شریعتی با بیان اینکه این حادثه در طبقه دوم منزل مسکونی رخ داد و خسارت جانی به همراه نداشت، گفت: کانون انفجار و حریق، بالکن طبقه دوم منزل مسکونی بود که با تغییر کاربری به کارگاهی کوچک برای تولید نان و کیک تبدیل شده بود و به منظور تامین سوخت مورد نیاز از سیلندر های گاز مایع استفاده می‌شد و متاسفانه پس از انفجار و خروج گاز از سیلندرها، محل به شدت طعمه حریق شده است.

وی با اشاره به وجود برخی لوازم برقی و ملزومات کارگاهی مورد نیاز و وجود ۳ دستگاه سیلندر ۱۱ کیلویی و ۳ دستگاه  پیک نیک در عمق حریق، گفت: ناجیان آتش نشانی با دقت و سرعت عملی فوق العاده و تنها ظرف مدت ۲ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند و دل به حریق زدند که همین امر عامل بسیار مهمی در جلوگیری از گسترش حریق به مناطق دیگر و خسارات بیشتر شد.

محمد شریعتی تصریح کرد: هرچند علت حادثه توسط کارشناسان سازمان در حال بررسی است اما همواره با تغییرات غیرقانونی کاربری های مسکونی به کاربری های تجاری و کارگاهی بدون رعایت اصول ایمنی شاهد این‌گونه حوادث هستیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه آسایش و آرامش محصول رعایت کامل نکات ایمنی است، گفت: آتش نشانان با آموزش های مکرر و بازسازی حریق و حوادث های گوناگون در موارد آموزشی خود، همواره با تسلط و سرعت عمل فوق العاده دل به حریق می زنند که حس رضایتمندی شهروندان مُهر تائیدی بر عملکرد مثال زدنی آنها است. انتظار می رود همشهریان عزیز نیز این‌گونه حوادث را سرمشق قرار داده و نکات ایمنی را رعایت کنند تا هرگز شاهد این‌گونه حوادث نباشیم.

منبع: روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان

About sungraph

Related Posts