Blog Post

دراجلاس شانگهای برعملیاتی شدن تعهدات برجامی تاکید شدبه گزارش سان گراف، محمد جواد ظریف شامگاه یکشنبه در حاشیه سفر رییس جمهور به چین گفت: در این سفر علاوه بر اعلام مواضع جمهوری اسلامی از سوی روحانی، از برجام نیز به عنوان یک تفاهم نامه بین المللی حمایت شد.

وی افزود: در این سفر فرصت دیدار طولانی و گفت و گوی حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با روسای جمهوری روسیه و چین به عنوان دو طرف تفاهم نامه برجام مهیا شد که در آن در مورد شرایط ویژه کنونی و نحوه ادامه همکاری ها با توجه به خروج آمریکا بر برجام و نحوه حمایت از آن و وظایفی که همه طرف ها به عهده دارند، صحبت شد.

ظریف افزود: در این دیدارها نسبت به انجام تعهدات طرف های چینی و روسی و همچنین انجام هماهنگی با سایر اعضای برجام نیز صحبت تا اطمینان حاصل شود ایران از مزایای اقتصادی برجام کاملا بهره مند خواهد شد که این مهم در صحبت های روسای جمهوری چین و روسیه نیز مشهود بود.

وی گفت: روسای جمهوری چین و روسیه همچنین تاکید داشتند که احساس می کنند که اروپایی ها نیز تعهدات مشابهی دارند و در مذاکرات انجام یافته از سوی رییس جمهور کشورمان با رییس جمهور چین و وزرای مرتبط هر دو کشور در مورد روش های عملیاتی کردن این تعهدات گفت و گو های مختلفی انجام دادند.


به گزارش سان گراف، هجدهمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با حضور حسن روحانی رییس جمهور ایران و دیگر رهبران کشورهای عضو و ناظر در شهر ساحلی چینگ دائو چین روزهای ۹ و ۱۰ ژوئن ( ۱۹ و ۲۰ خرداد) برگزار شد. رییس جمهور ایران و هیات همراه، یکشنبه شب و پس از شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، چین را به مقصد تهران ترک کرد.

منبع:ایرنا

About sungraph

Related Posts