Blog Post

ایران را از سوریه بیرون کنید، علیه اسد اقدامی نمی‌کنیمبه گزارش سان گراف و به نقل از یورونیوز، بنیامین نتانیاهو خطاب به ولادیمیر پوتین گفته است: «ما علیه رژیم بشار اسد اقدامی نخواهیم کرد؛ شما هم ایران را از سوریه بیرون کنید.»

این در حالی است که بنا به گزارش رویترز،  پیشنهاد روسیه در این دیدار دور نگاه داشتن ایران از مرز اسرائیل، تا ۸۰ کیلومتری بلندی‌های جولان بوده است.

دیدار ولادیمیر پوتین و بنیامین نتانیاهو در مسکو

در این ملاقات که سومین دیدار این دو رهبر در شش ماه گذشته بود، بنیامین نتانیاهو از تلاش خود برای خنثی کردن هرگونه تهدید به مرزهای خود نیوز داد و افزود که اسرائیل رویدادهای سوریه و نقش ایران را به دقت زیر نظر خواهد داشت.

وی ضمن تاکید بر لزوم پایبندی دمشق بر توافق آتش‌بس در مناطق مرزی خود افزود: «ما همچنان به اقدامات سختگیرانه خود در برابر نقض حریم هوایی و زمینی اسرائیل ادامه می‌دهیم و از همه انتظار داریم که به حق حاکمیت ما احترام بگذارند.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت: «واضح است که تمرکز ما بر سوریه و ایران است و به نظر ما ایران باید خاک سوریه را ترک کند.»

رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر بارها نسبت به حضور ایران و «شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران» در نزدیکی مرزهای خود هشدار داده است. تل‌آویو روز دوشنبه نهم ژوئیه نیز نسبت به هرگونه تلاش دولت سوریه برای اعزام نیرو به مناطق تحت کنترل شورشیان در جنوب این کشور و بلندهای جولان به دلیل احتمال استقرار نیروهای ایرانی و شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران به بشار اسد اخطار داد.

About sungraph

Related Posts