Blog Post

نحوه تماس با برنامه حالا خورشید +مجریان و عوامل پشت صحنه


حالا خورشید یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی به تهیه‌کنندگی و اجرای رضا رشیدپور و با زمینهٔ اجتماعی و با فضایی اکتیو، بانشاط و جذاب است که از شنبه تا پنجشنبه از شبکه ۳ سیما پخش می‌شود.

حالا خورشید شامل بخش‌های مختلفی مانند: بررسی روزنامه‌های روز کشور، گفت‌وگو با مهمان، چراغ زرد، بورس ایده، بیلبورد (ابرنما) و… است.

مجریان مشهور صداوسیما مجری حالا خورشید تلگرام حالا خورشید پیامک برنامه حالا خورشید بیوگرافی مجریان بیوگرافی رضا رشیدپور بیوگرافی حمید ترابیان بیوگرافی پرویز نشاط اینستاگرام رضا رشیدپور اسامی مجریان تلویزیون

برخی عوامل برنامه حالا خورشید عبارت است از:

تهیه کننده: رضا رشیدپور،

مجری طرح: زینب کریمیان،

گروه سردبیری: زینب کریمیان، محدثه سنایی فر، سعید سیف، معصومه پاکروان،

دستیار تهیه: اردوان رحیمی،

هماهنگی تولید: کاظم عینعلی،

موسیقی همزمان: ناصر محمد اکبری،

گروه روابط عمومی: مهناز کریم پور و شادان شام بیاتی،

گروه گرافیک: ساناز فلاحی، محمد اسماعیل پور، مرجان توکلی،

گروه تدوین: مریم نامدار، احسان کریمی، حسین پویانف

گروه تولید: امیر مکین، حسین پویان، کاظم عینعلی، علی ثابتی، اکبر سرداری و…

رضا رشیدپور:

رضا رشیدپور در کنار اجرای برنامه، کار تهیه کنندگی ان را نیز برعهده دارد. وی درباره چگونگی شکل گیری این برنامه به بانی فیلم گفت: اوایل فروردین ماه بود که طرح و ایده این برنامه به شبکه ارائه شد.

مجریان مشهور صداوسیما مجری حالا خورشید تلگرام حالا خورشید پیامک برنامه حالا خورشید بیوگرافی مجریان بیوگرافی رضا رشیدپور بیوگرافی حمید ترابیان بیوگرافی پرویز نشاط اینستاگرام رضا رشیدپور اسامی مجریان تلویزیون

پرویز نشاط:

من نه گوینده هستم و نه مجری، من بازیگرم

پرویز نشاط عنوان شخصیتی است که قرار بوده وارد برنامه شود. کاظم عینعلی همان پرویز نشاط است که در برنامه حضور دارد و در ابتدا صدای وی در برنامه پخش می شد و در بخش های خبری کار گویندگی خبر را برعهده داشت. اما با تصمیم رشیدپور مقابل دوربین قرار گرفته و در این مدت مخاطبان بسیاری با این کاراکتر ارتباط برقرار کرده اند.

وی در این زمینه گفت: من پیش از این در زمینه تئاتر فعالیت کرده ام و نخستین بار که مقابل دوربین رفتم، برنامه «عینک آفتابی» به کارگردانی رضا رشیدپور بود که در ان بازی می کردم و از شبکه نسیم پخش شد و بعد هم که در این برنامه افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردم.

وی در ادامه درباره تجربه حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی عنوان کرد: خب من که اصلا تجربه حضور در برنامه زنده تلویزیونی را نداشتم. البته سالها پیش به عنوان مجری بازیگر مقابل دوربین برنامه «صبح بخیر ایران» رفتم و تجربه کوتاهی در این زمینه داشتم. اما اتفاقی که در «حالا خورشید» افتاد برای من تجربه متفاوت و سخت و لذت بخشی بود. البته قرار نبود که حضور من در برنامه بدین شکل باشد. قرار بود من در نقش بازیگر و به نام پرویز نشاط در آیتم های نمایشی حضور داشته باشم. در روزهای اول هم در آیتم های کوتاه نمایشی مقابل دوربین می آمدم و بازی می کردم. اما به یکباره درخواست مردم برای عنوان کردن مشکلاتشان و بخش هایی که به برنامه اضافه شد، باعث شد که ما دیگر این شخصیت را در برنامه نداشته باشیم. به همین دلیل نریشن های برنامه را من اجرا می کردم و تا الان هم ادامه پیدا کرده است.

وی درباره سختی های کار گویندگی و اجرا توضیح داد: گویندگی یک هنر است و صرف داشتن یک صدای خوب باعث نمی شود که کسی گوینده خوبی باشد. تخصص من اصلا گویندگی نیست و در این زمینه هم تجربه ندارم و کار من بازیگری است. در رادیو هم در بخش نمایش های رادیویی بازی می کردم. اما تا پیش از «حالا خورشید» کار گویندگی خبر انجام نداده بودم. اعتراف می کنم کار بسیار سختی است و نیاز به تخصص دارد. البته من در این برنامه هم نخواستم گویندگی خبر کنم. بلکه سعی کردم در خوانش خبر به خبر درام بدهم و با اشکال مختلف خبر را بخوانم. اگر تند بود، ریتم تند بگیرم و یا با هیجان بخوانم. البته سوتی های وحشتناکی می دادم که باعث شد مردم بخواهند که من جلوی دوربین بروم. البته خیلی از مردم به من لطف داشته و به عنوان مجری و گوینده به من نگاه می کنند. اما این یک حقیقت است که رضا رشیدپور مجری نیست که نیاز به یک نفر مجری دیگر در کنارش احساس شود. بنابراین من هم در کنار چنین آدمی هیچ چیزی نمی دانم و در اجرا بی سوادم. فقط به عنوان یک چاشنی در برنامه است. بنابراین از این نظر هیچ ادعایی ندارم. البته لطف رشیدپور بود که من را خیلی آرام و نرم وارد قاب دوربین کرد که مخاطب دلزده نشود و من از ایشان سپاسگذارم.

وی در پایان نیز گفت: قرار گرفتن در کنار مجری مثل آقای رشیدپور کار بسیار لذت بخش اما سختی است. چون ایشان یکی از مجریان برتر تلویزیون هستند و قرار گرفتن در کنار چنین کسی در یک برنامه زنده تلویزیونی کار راحتی نیست. اما خوشحالم که مردم همچنان لطف دارند و حتی در انتقاداتی هم که به پرویز نشاط دارند، نشان دهنده لطفشان است. به هر حال من بازیگرم و اصلا ادعای اجرا و گویندگی ندارم. ضمن اینکه فضای کار چنان مثبت و گروه پر انرژی است که کار را در ابتدا که مقابل دوربین رفتم برای من راحت تر می کرد. بنابراین از همه بچه های گروه ممنونم و از مدیران که حضور من را مقابل دوربین این برنامه پذیرفتند.

مجریان مشهور صداوسیما مجری حالا خورشید تلگرام حالا خورشید پیامک برنامه حالا خورشید بیوگرافی مجریان بیوگرافی رضا رشیدپور بیوگرافی حمید ترابیان بیوگرافی پرویز نشاط اینستاگرام رضا رشیدپور اسامی مجریان تلویزیون

حمید ترابیان

حمید ترابیان مجری مجله صبحگاهی «حالا خورشید» از نحوه پیوستنش به این برنامه گفت و بیان کرد: من قبلا تئاتر کار می‌کردم و مدت زیادی مجری و گوینده تلویزیون هم بودم اما برحسب اتفاق با آقای رحیمی (دستیار تهیه کننده) آشنا شدم، بعد از آن گفت‌وگویی با رضا رشیدپور انجام دادیم، سپس با دیدن نمونه کارهای من توسط آقای رشیدپور به گروه «حالا خورشید» پیوستم و کار خود را شروع کردم. در آن گفت‌وگو سوالاتی درباره سینما و هنر از من پرسیدند که بعد متوجه شدم قرار است بخشی در همین خصوص در برنامه وجود داشته باشد و من را برای اجرای این بخش در نظر گرفته بودند. واقعیت این است که از سال‌ها قبل اجرا و شخصیت آقای رشیدپور را خیلی دوست داشتم.

ترابیان در مورد همراهی رشیدپور و یاری‌های او در مسیر اجرا و پیشرفت بخش‌های مختلف برنامه خاطرنشان کرد: ایشان بی‌نهایت به اعضای گروه کمک می‌کنند؛ قبل از هر چیز باید بگویم پیش از این‌که روی آنتن باشم و کار خود را شروع کنم به استودیو می‌رفتم و فقط نگاه می‌کردم تا با ساختار برنامه و بخش‌ها و ویژگی‌های آن آشنا شوم. بدون تعارف می‌گویم، دیدن اجرای آقای رشیدپور در لحظات بحرانی، گفت‌وگوها، لحظاتی که قرار است یک موضوع چالشی بیان شود و… به‌مثابه یک کلاس آموزشی است؛ من تجربه حضور در این فضا را داشتم اما تجربه کار با ایشان با تمام این ده‌سالی که من در این حرفه بودم واقعا متفاوت است؛ درواقع این یکی دو ماهی که من با او آشنا شدم گویی یک دنیای دیگری را تجربه کرده‌ام؛ زیرا تکنیک تهیه‌کنندگی و هدایت مجری توسط ایشان کاملا متفاوت است؛ رشیدپور ظرفیت‌های یک آدم را به‌خوبی می‌شناسد و می‌داند چطور از او استفاده کند.

مجری «حالا خورشید» درخصوص ادامه مسیر کاری بعد از این برنامه عنوان کرد: این موضوع به این بستگی دارد که من چگونه از فرصت‌های خود استفاده کنم. رشیدپور این فرصت را من داده و این موقعیت فرصت طلایی است که من به‌واسطه آن می‌توانم مهاجم خوبی باشم اما این‌که در این مدت چقدر بتوانم خود را جا بیندازم سخت است. فراموش نکنیم که این برنامه دوسال است که روی آنتن می‌رود و پرویز نشاط و رشیدپور به‌اصطلاح در این برنامه حل شده‌اند، جا افتادن من در این برنامه و فضایی که مخاطب با آن‌ها عادت کرده خیلی مشکل است. من تمام سعی خود را کرده‌ام تا در این برنامه خود را نشان دهم و شرایط به این بستگی دارد که مخاطب بعد از برنامه، من را بپذیرد یا نه اما قطعا در عملکرد و اجرای من خیلی تاثیرگذار است.

حمید ترابیان از پیشنهادات اجرایی که بعد از این برنامه به او شده صحبت کرد و افزود: چند برنامه برای اجرا پیشنهاداتی را مطرح کردند که قبول نکردم زیرا وقت زیادی از من را می‌گرفت و برنامه در سطحی بوده که حضورم را خیلی موثر نمی‌دیدم.

او از ادامه همکاری با رشیدپور و گروه «حالا خورشید» این‌گونه گفت: همکاری من در ادامه به رضا رشیدپور بستگی دارد اما من به‌طور قطع تمایل دارم، نه من، بلکه تعداد زیادی از مجریان که در حال حاضر فعالیت می‌کنند کار کردن با ایشان را یک شانس بزرگ می‌دانند؛ کارکردن دوباره با ایشان یک اتفاق خوب است و مطمئنا هر روز اتفاقات خوبی را رقم می‌زند؛ البته اگر فرد موقعیت‌شناس باشد. اگر بتوانم مفید باشم حتما کار خواهم کرد در غیر این صورت همین مدت زمان همکاری یک اندوخته بی‌نظیر برای من است.

صفحه رسمی برنامه “حالا خورشید” با اجرای رضا رشیدپور شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ الی ۹ صبح

اکانت اینستاگرام : halaa_khorshid

کانال تلگرام :   halaakhorshid

سان گراف

About sungraph

Related Posts