Blog Post

بروکلی را به جای شیر مصرف کنیدبه گزارش سان گراف، تحقیقات نشان داده است هر چه مردان بیشتر کلم بروکلی و کلم فندقی  مصرف کنند خطر سرطان روده بزرگ و راست‌روده در آنان کمتر می‌شود.

کلم بروکلی با کاهش شیوع سرطان‌ دهان، معده، پروستات معده و مثانه مرتبط است، بروکلی سرشار از فیبر و موادمغذی بوده و به دلیل کم کالری بودن این ماده غذایی برای لاغری مفید است و احساس سیری طولانی مدت به فرد می دهد، بروکلی دارای ماده‌ای بنام سولفورافان است که تعداد، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد.

کلم بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید، ویتامین ث، فیبر و بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ) است و یک آنتی‌اکسیدان قوی به‌ شمار می‌آید، کلسیم موجود در بروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است.

مصرف روزانه بروکلی از بیماری آرتریت، ورم مفاصل و بیماری های قلبی جلوگیری و به حفظ سلامت روده و دستگاه گوارش کمک می کند، برخی از این خواص در سایر انواع کلم و سبزیجات برگ سبز نیز وجود دارد، به طور کلی، مصرف سبزیجات سبز رنگ به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

About sungraph

Related Posts