Blog Post

تاکید مجمع تشخیص مصلحت بر ساماندهی اقتصاد کشوربه گزارش سان گراف و به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نشست مجمع امروز شنبه- ۱۳ مرداد- به ریاست آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی و با حضور اعضاء برگزار شد. بنابر این گزارش، در ابتدای این جلسه آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مشکلات اقتصادی و نوسانات اخیر بازار ارز و طلا که موجب افزایش تورم و بروز مشکلات ونگرانی هایی برای خانوارها گردیده است، خواستار ورود جدی‌تر دولت و مجلس و مسؤولان امر، برای ساماندهی اقتصادی کشور شد و گفت: گرانی، تورم و بی‌ثباتی اقتصاد، باعث بروز مشکلات معیشتی بویژه برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه شده و لازم است مسئولان برای رفع این معضلات اقدام عاجل نمایند.

او همچنین بر لزوم مبارزه جدی و قاطع با کسانی که از نوسانات اقتصادی سوء استفاده کرده یا به هر نحو به بیت‌المال دست اندازی می‌کنند تأکید کرد و افزود: امروز همانگونه که از دولت و مجلس انتظار می‌رود مشکلات اقتصادی و وضع موجود را ساماندهی کنند، از قوه قضاییه هم این توقع هست که با جدیت و قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کند.

در ادامه این جلسه درخواست ستاد مبارزه با مواد مخدر برای اعمال اصلاحاتی در قانون مصوب مجمع که از سوی مقام معظم رهبری ارجاع شده بود مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس این گزارش، با تصویب اعضای مجمع، فهرست‌های سه‌گانه مواد مخدر و روان گردان های تنظیم شده مطابق کنوانسیون‌های بین‌المللی، پس از  تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون الحاق و اصلاحیه های‌مصادیق بعدی آن با پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تایید ستاد مبارزه با مواد مخدر و تصویب هیات دولت به این فهرست اضافه خواهد شد. همچنین مقرر شد اصلاحات بعدی این قانون با پیشنهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه گردد.

About sungraph

Related Posts