Blog Post

تعداد مساجد استاندارد نیست – ایمنابه گزارش نیوزنگار سان گراف، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان پیش ازظهر امروز (شنبه) در نشست نیوزی موسسه خیریه فرهنگی مسجدسازان الزهرا (س) ویژه روستاها و مناطق محروم ضمن قدردانی از فعالیت‌های این موسسه خیریه با بیان اینکه خیران مسجدساز پاره تن نظام هستند، اظهار کرد: در شرایط فعلی به وجود مجموعه‌های خیریه‌ای نیاز مبرم داریم چرا که در روند خدمت نظام جمهوری اسلامی به مردم تاثیر بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه در کل کشور باید ۷۰ هزار مسجد داشته باشیم، افزود: با توجه به ایجاد شهرک‌های اقماری در کلانشهرها، مسکن مهر، فرسوده شدن بسیاری از مساجد و همچنین از بین رفتن مساجد در حوادثی مانند زلزله، ضروری است که کار جهادی در حوزه ساخت مساجد انجام شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان با بیان اینکه مساجد باید کوچک، بدون تشریفات و قابل دسترسی برای همگان باشد، افزود: بر اساس روایات موجود باید به ازای هر ۴۰ خانه یک مسجد احداث شود و هر شخص باید قدری از مال خود را به مسجدسازی اختصاص دهد.

وی ادامه داد: تعداد مساجد موجود در کشور با استاندارد کشورهای اسلامی فاصله دارد و این در حالی است که ساخت مسجد و توجه به نماز از اصلی‌ترین وظایف دولت اسلامی است.

حجت الاسلام صالحیان با اشاره به اینکه هر کس باید برای خود مسجد به ثبت برساند، اضافه کرد: دراین زمینه پیشنهاد می‌شود افراد باید خیریه‌های مسجدساز مراجعه و در حد توان خود برای ساخت مسجد هزینه کنند و در قبال پرداخت هزینه سند وقف دریافت کنند.

About sungraph

Related Posts