Blog Post

آتش‌سوزی‌های عمدی در خیمه‌های حسینی در اصفهانمحمد شریعتی در گفت‌وگوبا نیوزنگار سان گراف با بیان اینکه قبل از آغاز دهه اول محرم جلسات برنامه‌ریزی برای تامین  ایمنی مراسم‌های عزاداری در دستور کار آتش نشانی و اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان قرار گرفت، اظهار کرد: برای این امر دستورالعمل‌های لازم برای ایمنی خیمه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی تدوین و در هنگام صدور مجوز این دستورالعمل مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در این دستورالعمل خطرات احتمالی پیش‌بینی و برای صدور مجوز فعالیت برای برپایی خیمه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی کارشناسان آتش‌نشانی موارد ایمنی را در قالب چک لیست آماده شده بررسی و پس از تایید مجوز برای فعالیت این پایگاه‌ها صورت می‌گرفت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان لیست تمام خیمه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی را به مرور زمان طبف صدور مجوز آماده و در اختیار آتش‌نشانی قرار می‌دهد، گفت: بازرسی روزانه از این مراکز توسط کارشناسان مناطق ۲۴ گانه آتش نشانی اصفهان انجام می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه از ابتدای ماه محرم تاکنون دو مورد حریق در خیمه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی شهر اصفهان گزارش شده است، تصریح کرد: هر دو حریق با توجه به اظهار نظر کارشناسان سازمان آتش‌نشانی عمدی بوده است.

شریعتی اضافه کرد: یکی از این حریق‌های ساعت پنج بامداد روز چهارم محرم در ایستگاه صلواتی در خیابان بزرگمهر اتفاق افتاده است که خوشبختانه با حداقل خسارت مالی و بدون خسارت جانی اطفاء شده است.

وی با بیان اینکه ساعت ۴.۵ بامداد امروز نیز حریق خیمه عزاداری در خیابان شاهزید گزارش شده است، ادامه داد: این حریق نیز با حضور نیروهای آتش نشانی ایستگاه شماره پنج با کمترین خسارت ممکن اطفاء شد.

About sungraph

Related Posts