Blog Post

شیر خشک را انبار نکنیدبه گزارش سان گراف،  سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز (سه شنبه) در حاشیه بازدید از صنایع پودر شیر در مشهد به عنوان بزرگترین تولیدکننده شیرخشک در خاورمیانه، افزود: بازدیدی که از کارخانه و انبار ذخیره آن داشتم با اطمینان می گویم که هیچ مشکلی در تامین مواد اولیه و تولید مواد شیر خشک نداریم. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه  نیازی به انبار کردن شیر خشک در منازل نیست زیرا این محصول تاریخ نگهداری دارد، ادامه داد: برای هشت ماه آینده تولید شیر خشک در کشور پیش بینی شده و شرکتهای تولید کننده نیز تمهیدات لازم را با مسئولیت پذیری انجام داده اند.

وی با بیان اینکه در تولید شیر خشک رژیمی به دلیل بخش نامه‌های متناقص چالش‌هایی ایجاد شد که با تدبیر سازمان غذا و دارو برای کنترل توزیع شیر خشک صورت گرفت، اضافه کرد: با هماهنگی انجام شده در همین هفته این مشکل برطرف می‌شود.  خوشبختانه تولید شیر خشک در دست شرکتهای داخلی است و قاچاق شیر خشک برای کسی سودی نخواهد داشت.

هاشمی با بیان اینکه باید مشکلات ارزی برای تامین تجهیزات و لوازم پزشکی، دارو و شیر خشک برطرف شود، افزود: تولیدات شرکت‌های داخلی  شیر خشک در کشور به مصرف می‌رسد

وی ادامه داد: باید بازار بر اساس قوانین و روال معمول خود با هزینه تمام شده و سود منطقی عمل کند و نباید از مسیرهای یارانه‌ای وارد شویم که زمینه فساد فراهم شود باید برای اینکه فشار به مصرف کننده وارد نشود مابه التفاوت نرخ ارز را به جای تولیدکننده، به مصرف کننده در قالب پوشش بیمه ای بدهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات مربوط به عدم ارائه خدمات پزشکی در بخش خصوصی اضافه کرد: تعیین نرخ پنج درصد خدمات پزشکی پیش از افزایش نرخ ارز و نرخ خدمات تصمیم گیری شد اما  شرایط کنونی  پیش بینی نمی‌شد و اگر قرار شد خدمات بی کم و کاست ادامه یابد باید در این زمینه تجدید نظر صورت گیرد.

وی افزود: انتظار من این است همانطور که در بخش صنعت سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده تعیین تکلیف کرده و متناسب با افزایش هزینه‌ها قیمت‌ها را تغییر داده اند، در حوزه پزشکی هم عجله کنند چون هرچه تاخیر ایجاد شود باعث توقف خدمت و آسیب جدی به سلامت مردم می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: یکی از اشکالات امروز این است که دیر تصمیم می‌گیریم و برخی از این تصمیم‌ها نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب می شود لذا انتظار من از سازمان برنامه و بودجه این است که هرچه سریعتر مانع تعطیلی برخی از خدمات پزشکی در بخش دولتی و خصوصی شود.

About sungraph

Related Posts