Blog Post

گزارش خیمه‌سوزی و فعالیت‌ فرقه‌های انحرافی در هیئات نداشتیمسرهنگ جهانگیر کریمی  در گفت‌وگو با نیوزنگار سان گراف در خصوص برنامه‌های نیروی انتظامی برای تامین امنیت و انتظام بخشی به عزداری‌های اصفهان اظهار کرد: در این خصوص در سه بخش ترافیکی، تامین امنیت و تذکر به شهروندان در خصوص آسیب‌های اجتماعی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه ساماندهی وضعییت ترافیکی شهر اصفهان برای فعالیت‌ هیئت‌های عزاداری از نماز مغرب آغاز و تا نیمه‌های شب ادامه دارد، افزود: عزاداری‌ها مردم محور هستتند و در  این زمینه همکاری خوبی را از سسوی مردم شاهد هستیم. عمده تفعالیت‌های نیروی انتظامی در حوزه ترافیکی نیز در اطراف امامزاده‌ها، گلستان  شهدا، حسینیه‌ها و … انجام می‌شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری طرح “پلیس یاران محرم” را اجرایی و از اعضای هیئت‌های مختلف برای ساماندهی به فعالیت هیئت‌های عزاداری استفاده کرده‌ایم، ادامه داد: با اجرای این طرح توانستیم بخش زیادی از اختلافات و تداخلات فعالیت هیئت‌های عزداری را در اصفهان مدیریت کنیم.

وی افزود: در حوزه امنیتی نیز باید توجه داشت که با توجه به زنده و پویا بودن شهر در ایام دهه اول محرم جرایم و به ویژه سرقت به حداقل می رسد.

سرهنگ کریمی در خصوص فعالیت فرقه‌های انحرافی در هیئت‌های مذهبی اصفهان اظهار کرد: با رویش یکسری از هیئت‌های بزرگ و فعال در شهر اصفهان و اجرای برنامه‌های فرهنگی علمی توسط این هیئات فعالیت این فرقه‌ها به خوبی مدیریت شده است و تاکنون گزارشی در این زمینه به نیروی انتظامی استان اصفهان گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: از محرم سال گذشته تاکنون به مداحان، اعضای هیئات و مبلغان آموزش‌های لازم برای آسیب‌شناسی عزاداری‌های محرم را دریافت کرده‌اند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: در خصوص آتش‌سوزی خیمه‌های عزداری نیز تاکنون گزارشی به نیروی انتطامی ارایه نشده است.

About sungraph

Related Posts