Blog Post

اصفهان دو درجه گرم‌تر می‌شود/ تقویت سامانه بارشی از روز یکشنبهنازنین‌زهرا سیدان در گفت‌وگو با نیوزنگار سان گراف در خصوص نتایج بررسی نقشه‌های هواشناسی استان طی سه روز آینده اظهار کرد: نقشه‌ها بیانگر ناپایداری‌های ضعیف‌تر همراه با افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید و بارش‌های پراکنده در غرب و جنوب استان است.

وی افزود: امروز و فردا اکثر بارش‌ها به صورت رگبارهای پراکنده خواهد بود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان این که سیستم  بارشی بر روی استان اصفهان از روز شنبه تقویت خواهد شد، اضافه کرد: بر این اساس از شنبه تا سه‌شنبه شاهد بارش باران به صورت متناوب به ویژه در بعد از ظهر و شب همراه با رگبار و رعد و برق خواهیم بود.

وی افزود: طوفان محلی نیز در اکثر مناطق استان اصفهان برای سه روز اول هفته آینده پیش‌بینی می‌شود.

سیدان همچنین به کاهش چهار تا پنج درجه‌ای دمای هوای اصفهان از روز یکشنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: امروز و فردا وضعیت دما  روند افزایشی دارد و با افزایش یک تا دو درجه‌ای دما رو به رو خواهیم بود.

وی با بیان این که دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین  و خنک‌ترین ساعات ۲۴ ساعت آینده بین دمای ۲۹ و ۱۳ درجه سانتی‌گراد در نوسان است، ادامه داد: در این بازه زمانی خور و بیابانک با دمای ۳۹ درجه سانتی‌کراد گرم‌ترین و بویین میاندشت با دمای هوای ۴ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین نقطه استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز بارش‌های پراکنده در شهرستان‌های خوانسار، فریدونشهر و بویین‌میاندشت گزارش شده است.

About sungraph

Related Posts