Blog Post

دانیالی: تامین حقابه تالاب گاوخونی اولویت نخست استان باشدبه گزارش سان گراف، سید رحمان دانیالی در دومین نشست سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی استان اصفهان در سال جاری با اشاره به نقش و جایگاه این سازمان‌ها در تحقق توسعه پایدار اظهار کرد: تشکل های زیست محیطی می توانند نقش مهم و موثری در پیشبرد اهداف محیط زیست استان و کشور داشته باشند.

وی افزود: تشکل‌های محیط زیستی ظرفیت‌های بزرگ اجتماعی به شمار می‌آیند که با استفاده از توان و پشتوانه مردمی آنها می‌توان در برابر بسیاری از ناملایمات زیست محیطی امروز جامعه تاثیرگذاربود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با استناد به پژوهش و مطالعات انجام یافته توسط مراکز دانشگاهی درباره تبعات خشکی تالاب بین المللی گاوخونی ، افزود: خشک شدن این تالاب در درازمدت منجر به ایجاد کانونی برای تولید گرد و غبار خواهد شد که تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری می تواند اثرات غیرقابل جبرانی بر محیط زیست و سلامت زیستمندان وارد کند.

وی تاکید کرد: تامین حقابه زیست محیطی زاینده رود و احیای تالاب بین المللی بایستی به عنوان اولویت نخست مدیریت زیست محیطی استان مد نظر مجموعه مردم و مسؤولان استان و کشور باشد .

دانیالی در خصوص  محورهای فعالیت تشکل‌ها در بهبود مدیریت محیط زیست استان گفت: معرفی مناطق حفاظت شده، شناسایی کمبودها، ارائه راهکارها، فرهنگ سازی زیست محیطی درهمکاری و تعامل با تشکل های زیست محیطی میسر است و در این راستا تشکل ها می‌توانند با همت بیشتر گام‌های موثرتری بردارند و تلاش مجموعه محیط زیست استان اصفهان بر این است که با جلب مشارکت مردمی و بین بخشی قدم‌های خوبی برای محیط زیست استان اصفهان برداشته شود.

About sungraph

Related Posts