Blog Post

۲۰ سال زندان برای همدستی در قتل پسر میلیاردر


شهریور سال گذشته جسد مثله شده‌ای در حاشیه جاده هراز پیدا شد اما با توجه به اینکه مدت زیادی از مرگ گذشته و جسد متلاشی بود، به دستور بازپرس کشیک قتل برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد وی براثر خفگی به قتل رسیده است. با توجه به اینکه جسد قابل شناسایی نبود مأموران با رصد پرونده‌های افراد گمشده به خانواده ثروتمندی رسیدند که چندی قبل گمشدن مرموز پسر جوانشان را گزارش کرده بودند.

با احراز هویت جسد، کارآگاهان در بررسی‌های تخصصی به مادر و دختری رسیدند که با تلفن همراه مقتول درخواست نیم میلیارد تومان پول نقد کرده بودند. به این ترتیب هر دوی آنها دستگیر شدند. دختر جوان در بازجویی لب به اعتراف گشود و گفت: در دوره‌های کلاس شبانه با این جوان آشنا شدم و ارتباط صمیمی پیدا کردیم. از آنجا که او از خانواده ثروتمندی بود با مادرم نقشه کشیدیم تا او را گروگان بگیریم و در مقابل آزادی‌اش از خانواده‌اش پول بگیریم. وقتی او به خانه‌مان آمد، در قهوه‌اش قرص خواب آور ریختیم و دست و پایش را بستیم. سپس با تلفن همراه خودش با خانواده‌اش تماس گرفتیم و پول خواستیم.

مادر این دختر نیز در بازجویی‌ها قتل را پذیرفت و گفت: وقتی او را گروگان گرفتیم رمز کارت عابربانکش را اشتباهی گفت و تصمیم گرفتم او را بکشم. ما از ابتدا تنها هدف‌مان همان ۵۰۰ میلیون تومان پول بود. سه روزی جسد در خانه بود و بوی تعفن گرفته بود به همین دلیل آن را قطعه قطعه کردیم و در ساکی کنار جاده هراز انداختیم.

پس‌از این اعترافات در حالی که مادر و دختر جوان در انتظار محاکمه بودند مادر جنایتکار جان باخت و دخترش به تنهایی در جلسات دادگاه حاضر شد.

متهم در آخرین جلسه در شعبه دوم دادگاه کیفری به ریاست قضای زالی حاضر شد. در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار اشد مجازات برای متهم شدند. سپس دختر جوان در جایگاه ایستاد و گفت: از وقتی مادرم در جریان دوستی من با مقتول قرار گرفت از من خواست که او را به خانه‌مان ببرم. ما پیش از این هم با همین شیوه از یک مرد ۶۰ میلیون تومان اخاذی کرده بودیم. مادرم مدام می‌گفت باید پولی جور کنیم و خانه‌ای بخریم و به همین خاطر این نقشه را کشید. من در آن سه روزی که مقتول در خانه ما زندانی بود فقط دست و پایش را بستم و حتی وقتی مادرم کیسه پلاستیک را روی سرش کشید تا خفه‌اش کند من آن را پاره کردم تا نفس بکشد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و دختر جوان را به اتهام همدستی در قتل به ۲۰ سال حبس محکوم کردند.

منبع: روزنامه ایران

About sungraph

Related Posts