Blog Post

کابینت در دکوپازل

به آن دسته از کابینت های آشپزخانه که دارای روکش وکیوم باشد کابینت وکیوم می گویند. وکیوم نام یک تکنولوژی است که از آن برای فشرده کردن ذرات و ایجاد خلا استفاده می‌شود.

این تکنولوژی کمک می‌کند تا هوای موجود بین سطح و روکش کاملا تخلیه شده و خلائی بین آن‌ها ایجاد شود و روکش کاملا به سطح مورد نظر بچسبد. با توجه به فشردگی ذرات و خلا ایجاد شده، تکنولوژی وکیوم به ما کمک می‌کند تا مقاوم‌ترین و محکم‌ترین روکش‌ها را با حداقل ضخامت ممکن بر روی سطوح ایجاد کنیم.
مزایای کابینت ممبران یا کابینت ممبران :

از مزایای کابینت با روکش وکیوم نیز می‌توان به زیبایی، مقاومت در برابر آسیب و یک‌دست بودن اشاره کرد. درب های کابینت وکیوم (ممبران) از ورق MDF ساخته می شود و یک لایه PVC به وسیله حرارت، چسب و فشار ناشی از خلاء (وکیوم) بر روی سطح این کابینت پوشانده می شود. استفاده از ام دی اف مرغوب و با دانسیته بالا، چسب مناسب، روکش با کیفیت و ضخامت بالا و دستگاه وکیوم پیشرفته در بالابردن کیفیت درب های وکیوم تاثیر بسیار زیادی دارند.

کابینت وکیوم را می‌توان از لحاظ مواد متریال، نسل سوم کاینت آشپزخانه در نظر گرفت. نسل اول کابینت ها را کابینت های چوبی تشکیل می‌دادند، کابینت های چوبی به دلیل داشتن طرح های شلوغ و دست ساز مطابق با سلیقه افراد مدرن نبود و ترجیح می‌دادند که از کابینت‌های منظم و با ریتم یکسان استفاده کنند.

به همین دلیل این کابینت های چوبی جای خود را به کابینت‌ های فلزی داد که هم طول عمر بالایی داشت و هم هزینه چندانی نیز نداشت. اما کابینت های فلزی نیز ایرادات و معایب خاص خود را داشتند. اولین و بزرگترین ایرادی که بر کابینت های فلزی وارد بود. سادگی در طراحی آنهاست. به گونه ای که در هنگام طراحی آشپزخانه با کابینت های فلزی واقعا دست طراح بسته است.

با عبور از دوره کابینت‌های فلزی نوبت به استفاده از MDF در طراحی کابینت آشپزخانه رسید. کابینت MDF خام به دلیل قیمت پایین هنوز هم در بین عده زیادی از مردم رواج دارد اما با وجود محاسن بسیار به دلیل ضعف آن در برابر رطوبت، سازندگان به فکر بر تن لباس و روکش PVC بر قامت آن و از سوی دیگر به دنبال راهی برای اجرای طرح های کنده کاری بر روی آن افتادند. و اینجا بود که کابینت های وکیوم به میدان آمدند.

کابینت آشپزخانه وکیوم با پیدایش تکنولوژِی وکیوم و همچنین دستگاه‌ تراش CNC، رونق بسیاری پیدا کرده و موفق شد به محبوبیت بسیار زیادی بین کابینت های آشپزخانه‌ نایل آید. این امکانات موجب شد تا علاوه بر افزایش مقاومت در برابر رطوبت، طراحی روی کابینت با تکرارپذیری بالایی اجرا شده و هر طرح دلخواهی امکان پیاده سازی در این کابینت ها را داشته باشد.

کابینت های وکیوم محدودیت ها و معایب کابینت های چوبی اولیه را ندارند. چون جنس آنها به گونه ای است که به هم فشرده، صاف، سفت و بدون گره بوده و به‌راحتی خم نمی‌شود. از سوی دیگر در صورتی که در کابینت وکیوم از روکش مناسب استفاده نشود نمیتواند طراوت و انرژی بالای چوب را به بیننده خود القا کند.

دکوپازل، کابینت ممبران را با بهره گیری از بهترین برند های ام دی اف، روکش، چسب و پیشرفته ترین دستگاه های روز اروپا تولید می کند و با بسته بندی اختصاصی از محل کارخانه به محل نصب منتقل میکند.

در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان دارید، با مشاوران دکوپازل تماس بگیرید.

منبع : https://decopuzzle.ir/%da%a9%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%aa-%d9%85%d9%85%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88%da%a9%db%8c%d9%88%d9%85/

 

About sungraph

Related Posts